Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dobre Inicjatywy: GiveOUT fit

2021-07-14
Dobre Inicjatywy: GiveOUT fit
CZYM JEST GIVE OUTfit
Projekt został zainicjowany przez 8 studentów Wydziały Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, tworzonego przy udziale innego programu Zwolnieni z Teorii. W ramach projektu zaangażowani studenci starają się najpierw wybrać, a później przygotować plan wyeliminowania, ich zdaniem istotnego problemy społecznego. 
W przypadku programu GIVE OUTfit młodzi ludzie starają się pokazać realia przemysłu odzieżowego, szczególnie w kontekście jego wpływ na globalny ekosystem. Studenci dzielą się swoimi pasjami, które obejmują ochronę środowiska, zrównoważoną modę oraz oczywiście pomaganie innym! Poprzez tworzone przez siebie treści odpowiadają na problemy, które mogą przysporzyć trudności w dynamicznym, goniącym za trendami świecie. Jak kupować odpowiedzialnie? Czy wybory konsumenckie wpływają na życie innych osób? Czy moje decyzje również mają znaczenie?
Dzisiejszym przemysłem modowym rządzi Fast Fashion. Wielkie marki odzieżowe każą nam wierzyć w to, że ciągle potrzebujemy więcej, że im nowsze tym lepsze. Konsekwencje takiego działania znacznie wykraczają jednak poza problem braku miejsca w szafie. Fast Fashion sprowadza się  do nawet kilkudziesięciu kolekcji rocznie w każdym ze znanych nam sklepów, niszczenia środowiska i wyzysku taniej siły roboczej, a wszystko to w celu dostarczeniu nam ton ubrań, które ostatecznie trafią na dno szafy. Mimo tego wiele osób wciąż uważa korzystanie z usług popularnych marek za najlepszą i najdogodniejszą opcję. W niektórych środowiskach wręcz dominuje wstyd przed noszeniem ubrań z drugiej ręki. Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że swoimi zakupami przyczyniają się do nasilania masowej produkcji. Ponadto niewiedza w zakresie odpowiedniego pozbywania się nieużywanej odzieży, może powodować, że ubrania, zamiast trafić do potrzebujących lub do ponownego obiegu - finalnie zasilają pobliskie wysypiska śmieci. 
Odpowiedzialne zakupy to konik zespołu GIVE OUTfit. Czujecie się przytłoczeni ilością Waszych ubrań? A może chcecie zmienić swoje nawyki zakupowe? Na social mediach projektu znajdziecie więcej informacji o pochodzeniu ciuchów, sposobie ich tworzenia czy warunkach pracy w fabrykach odzieżowo-tekstylnianych, a także o tym, jak odpowiedzialnie zbudować swój własny, oryginalny styl!
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.63 / 5.00 987 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-01
Zamówienie zostało szybko zrealizowane, z czego jestem bardzo zadowolona.
2024-03-29
Świetne produkty w doskonałej cenie. Bardzo szybka wysyłka. Kontakt ze sprzedawcą perfekcyjny. Gorąco polecam sklep !!!!
pixel